JMÉNO:
HESLO:

AKTUALITY MŠ MIROŠOVICE

 Líbí se nám:
"Aby děti mohly být šťastné a spokojené, potřebují šťastné a spokojené rodiče" (Budeme se snažit, aby jste u nás byli spokojeni všichni - děti i rodiče)
"Děti potřebují pravidla a mantinely, aby měly pocit bezpečí......"
"Již nikdy vás nebude nikdo tolik milovat, již nikdy vás nebude nikdo tolik potřebovat a již nikdy vám nebude nikdo tolik věřit jako vaše děti."
"Až budete mít pocit, že je všechno špatně, obejměte svoje dítě.Uvědomíte si, že pokud tu je, živé a zdravé, všechno ostatní jsou jen malichernosti...."
.............................................................................................................................................................................................................................
(Fotogalerie = facebook: MATEŘSKÁ ŠKOLA MIROŠOVICE)

Připravujeme od školního roku 2019/2020 pestrou paletu nových zájmových kroužků.

Většina kroužků bude po provozu mateřské školy od 16:45 -17:30. Čímž se zároveň pro zájemce- prodlouží provoz mateřské školy do 17:30.
(plavání - už naplněn ) + výtvarný kroužek, angličtina, výuka hry na klavír, fotbal,logopedie, taneční kroužek, country kroužek, kroužek pro kluky, kroužek mladý zálesák a přírodovědec, divadelní a dramatický kroužek, dětský aerobik, malý olympionik, věděcký kroužek, gymnastika, kroužek zdravotního cvičení + sezónní lyžování, online brusle..)
Kroužky budou probíhat v odpoledních hodinách, aby nezasahovaly do vzdělávacího programu mateřské školy.

Mateřská škola se od škol.roku 2019/2020 přihlásila do projektu ČOS: " Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky"
Cílem projektu je rozvíjet pohybové schopnosti dětí. ( přirozená cvičení, obratnost, dovednosti s míčem, rozvíjení poznání, netradiční činnosti..) Do tohoto projektu se zapojí všechny děti v mateřské škole. Stane se součástí našeho vzdělávacího programu " Putujeme se sluníčkem".
Projekt je rozdělený do tří kategorií podle obtížnosti (nejmladší kategorie ve věku 3-4 roky, prostřední kategorie ve věku 4-5, a nejstarší děti).


Upozornění:
Nedoporučujeme nosit do školky sladkosti a hračky! Omezujeme sladkosti ve školce. Ovocné čaje od nového školního roku nesladíme, sladkosti pouze vyjímečně....
Na oslavy dětí doporučujeme ovoce nebo zeleninu (meloun, banány....ovocnou misku apod.) Děkujeme!
Omluvy dětí zapsat do sešitu v šatně nebo sms-kou. Na sms-ky neodpovídáme (z časových důvodů).

Čtenářská pregramotnost.

Po obědě budeme pravidelně číst knížku na pokračování (viz info v šatně). Při poslechu budeme relaxovat, učit se naslouchat, rozvíjet fantazii a představivost, rozšiřovat slovní zásobu....
Z těchto důvodů doporučuji vyzvedávat děti po obědě až po 12:00 hodině.

Předškoláci - jako i v loňském roce po obědě neodpočívají na lehátku, ale věnují se klidným činnostem (grafomotorické listy, skládanky, hlavolamy, stolní hry...). Ostatní děti relaxují na lehátku, prohlížejí časopisy, poslouchají pohádku a učí se odpočívat, zklidnit se, učí se ohleduplnosti - nerušit děti co usnou. Pokud dítě neusne, může se po určené době věnovat klidným činnostem u stolečku.

Celý rozvrh - režim dne - v šatně.

Upozornění:

Informace o dětech + jiné informace nebudeme sdělovat mezi dveřmi (děti jsou poté ve třídě bez dozoru - bezpečnost, není dostatek času se Vám věnovat + nedostatek soukromí). Pokud se budete chtít na něco zeptat, je možné si předem domluvit čas a termín s p.učitelkou nebo konzultaci s ředitelkou. Lze využít i náš e-mail: ms.mirosovice@volny.cz nebo telefonicky v čase 12:30 - 13:00 hodin. Děkujeme.Kontakty:

mobil školky: 739 452 650
mobil do ŠJ: 739 214 190

VOLNÁ PRACOVNÍ POZICE:
Hledáme pracovní sílu - na výpomoc do ŠJ (poloviční úvazek - pracovní doba - dohodou).
Fyzická zdatnost a zdravotní průkaz nutný.
Informace u ředitelky na: 603 997 675 nebo u vedoucí ŠJ
Nevíte, kam s použitým kuchyňským olejem? Přineste nám ho, pomůžete chránit životní prostředí..
Použitý olej nabízíme k výkupu. Děkujeme!

 Třídní schůzka pro rodiče  24.9. od 16:45 hodin.
Těšíme se na Vás!

9.10." předškoláci" - vlakem - prohlídka historické budovy a expozice Národního muzea Praha (odjezd vlakem 8:11 hodin !) Příchod do MŠ do 7:45 !!! (40 Kč/ dítě)
(jídlo, pití v baťúžku s sebou)

5.11. divadélko ve školce od 9:hodin "Jak děděček tahal řepu"
9.12. od 9:00 hodin vzdělávací ekologický program "Náš les a jeho obyvatelé v zimě"
6.února 2020 karneval ( Pravěk s tyranosaurem...)

Informace

Příchod do 8:00 hodin. Děkujeme!
Informativní třídní schůzka pro rodiče se bude konat dne:
24.9. od 16:45 hodin.
Zahájení plavání 1.října


Jídelníček

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček naleznete zde.
HOME MŠ Mirošovice

Created by © 2012 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign