JÍDELNÍČEK MŠ

Doporučujeme: www.bezpecnostpotravin.cz
www.viscojis.cz, www.vyzivaaspol.cz

Viz níže "Alergeny podrobně"

Od roku 2018 je mateřská škola členem: "Společnost pro výživu" Předseda: MUDr.P.Tláskal, CSc.

Vedoucí stravovny i paní kuchařka jsou držitelky osvědčení: "Skladba jídelníčku dětí a žáků dle výživových doporučení" (IZZS, 2020)

Jídelníček v týdnu od: 10.5. - 14.5.2021

pondělíplátkový sýr, chléb, čaj, voda (1,3,7)zeleninová polévka, nugetky ze sumečka afrického, bramborová kaše, čaj, voda (1,3,4,7,9) cereálie, mléko, čaj, ovoce (1,3,7,11)
úterý jogurt, pečivo čaj (1,3,7)vývar s nudličkami, kuřecí rizoto sypané sýrem, kyselá okurka, čaj, voda (1,3,7)ochucené žervé, bageta, zelenina, čaj, voda,  čaj (1,3,7)
středavajíčková pomazánka, chléb, čaj, voda (1,3,7)krupičková polévka se zeleninou, moravský vrabec, zelí, bramborový knedlík, čaj, voda (1,3,7,9)med, máslo, pečivo, mléko, voda (1,3,7)
čtvrtekkrupicová kaše s kakaem, čaj, voda (1,3,7)pórková polévka, hovězí maso ve vlastní šťávě, kolínka, voda, čaj (1,3,7)bageta, sýr, zelenina, čaj, voda (1,3,7)
pátekrybičková pomazánka, chléb, čaj, voda (1,3,4,7) mexické fazole, chléb,  čaj, voda, ovoce (1,3,7,9)pečivo. máslo, ovoce, čaj (1,3,7)

Jídelníček v týdnu od: 17.5. - 21.5.2021

pondělí
pomazánka z žervé, chléb, čaj, voda, ovoce (1,3,7)rajská polévka, bramborové šišky s mákem, mléko, čaj, voda (1,3,7)pečivo, máslo, čaj, voda, zelenina (1,3,7)
úterýmakový závin, kakao, čaj, voda (1,3,7)kmínová polévka s kapáním, vepřové maso dušené v mrkvi, brambory, čaj, voda (1,3,7)ovoce, sýr, celozrnné pečivo, ovoce, čaj, voda (1,3,7,11)
středatuňáková pomazánka, chléb, čaj, voda (1,3,4,7) zeleninová polévka, koprová omáčka, maso, houskový knedlík, voda, čaj (1,3,7)ovoce, máslo, pečivo, voda, čaj (1,3,7)
čtvrtekjogurt, pečivo, voda, čaj (1,3,7)hráškový krém, zapečené těstoviny se sýrem, voda, čaj, ovoce (1,3,7,9)žervé, bageta, zelenina  čaj, voda  (1,3,7)
pátekplátkový sýr, máslo, chléb, čaj, voda (1,3,7) luštěninová polévka, holandský řízek, šťouchané brambory, zelenina, čaj, voda (1,3,7)ovoce, máslo, bageta, voda, čaj (1,3,7)

Vaříme a připravujerme maso - pouze z českých chovů.
Nekupujeme vajíčka z klecových chovů.

Změna jídelníčku vyhrazena.
Pitný režim zajištěn po celý den ve třídách (voda,neslazený čaj).

Děti si mohou samy zvolit při svačině, zda chtějí pomazánku - máslo nebo suché pečivo.
Do jídla děti samozřejmě nenutíme.
Motivujeme k ochutnání pokrmů..
Respektujeme tempo dítěte při jídle.
Učíme děti neplýtvat jídlem.

Alergeny podrobně

Doporučujeme: www.bezpecnostpotravin.cz
                         www.viscojis.cz

EU specifikovala 14 hlavních potencionálních alergenů, které podléhají legislativnímu značení.
Jídelna má pouze funkci informační tak, jako každý výrobce potravin a pokrmů.

Alergeny: ( v jídelníčku - uvedeny podle čísel)
1.obiloviny - obsahující lepek

s73kuwp, Mateřská škola Mirošovice, okres Praha - východ

IČO:71004726

mobil MŠ:739 452 650

Příchod do 8:00 hodin. Vstup v respirátoru.Děkujeme.

Příchod do 8:00 hodin.
Od 2.5.-16.5.2021 zápis do MŠ.

Info:
Název: Sessionid