JMÉNO:

JÍDELNÍČEK MŠ

Doporučujeme: www.bezpecnostpotravin.cz
www.viscojis.cz, www.vyzivaaspol.cz

Viz níže "Alergeny podrobně"

Od roku 2018 je mateřská škola členem: "Společnost pro výživu" Předseda: MUDr.P.Tláskal, CSc.

Jídelníček v týdnu od:25.11. -29.11.2019

dopolední svačinaobědodpolední svačina
pondělípomazánka rybičková, chléb, čaj citrónový, ovoce (1,3,4,7)kulajda, zeleninový bulgur sypaný sýrem, ovoce, voda, čaj (1,3,7,9)med, máslo, pečivo,  čaj, voda, mléko (1,3,7)
úterýpudink, piškoty, čaj, voda, ovoce (1,3,7)polévka vločková se zeleninou, vepřová kýta na paprice, kolínka, voda, čaj (1,3,7,9)plátkový sýr, máslo, celozrnné pečivo, mléko, čaj, voda (1,3,7,11)
středavajíčková pomazánka, chléb, zelenina, čaj voda (1,3,7)dýňová polévka moravský vrabec, bramborový knedlík, špenát, čaj, voda  (1,3,7)sýr, pečivo, ovoce, mléko, čaj, voda (1,3,7)
čtvrtekkrupicová kaše s kakaem, ovoce, čaj, mléko, voda  (1,3,7)pórková polévka, krůtí soté, jasmínová rýže, čaj, voda (1,3,7,9)pečivo, máslo, čaj, voda (1,3,7)
pátekavokádová pomazánka, pečivo, čaj, voda (1,3,7)polévka luštěninová, rybí filet na kmíně, brambory, čaj, voda, čaj (1,3,4,7)zelenina, máslo,  celozrnná bageta, neslazený ovocný čaj, voda (1,3,7,11)

Jídelníček v týdnu: 18.11. - 22.11.2019

dopolední svačinaobědodpolední svačina
pondělíplátkový sýr, máslo, chléb, čaj  (1,3,7)zelňačka, bramborové šišky s mákem, mléko, voda, ovocný čaj, ovoce (1,3,7)máslo, celozrnná bageta, voda, neslazený ovocný čaj, mléko, ovoce  (1,3,7,11)
úterýmrkvová pomazánka, pečivo, čaj citrónový (1,3,7) zeleninová polévka, hovězí rozpuštěný ptáček, rýže, ovoce, čaj, voda (1,3,7,9)selský rohlík, máslo, zelenina, ovoce,  čaj, voda, mléko (1,3,6,7,11)
středakynutý šáteček, kakao, ovoce, čaj, voda (1,3,7)
krémová brokolicová polévka, čevabčiči, šťouchané brambory s jarní cibulkou,ovoce, čaj, voda (1,3,7)
žervé, sójový rohlík, ovoce, voda, čaj, mléko (1,3,6,7,11)
čtvrteksmetánek, pečivo, čaj, voda (1,3,7)zeleninová polévka, pečené kuře na paprice, těstoviny, čaj  voda (1,3,7)sýr, celozrnná bageta, zelenina, ovoce, čaj, voda (1,3,7,11)
pátektvarohová pomazánka, slunečnicový chléb, voda,
čaj citrónový, ovoce (1,3,7,11)
polévka bramborová, fazolový kotlík, chléb, ovoce, voda, čaj  (1,3,7,9)ovoce, máslo, rohlík, neslazený ovocný čaj, voda  (1,3,7)

(?

Vaříme a připravujerme maso - pouze z českých chovů.
Změna jídelníčku vyhrazena.
Pitný režim zajištěn po celý den ve třídách (voda,neslazený čaj).

Děti si mohou samy zvolit při svačině, zda chtějí pomazánku - máslo nebo suché pečivo.
Do jídla děti samozřejmě nenutíme.
Motivujeme k ochutnání pokrmů..
Respektujeme tempo dítěte při jídle.
Učíme děti naplýtvat jídlem.

Alergeny podrobně

Doporučujeme: www.bezpecnostpotravin.cz
                         www.viscojis.cz

EU specifikovala 14 hlavních potencionálních alergenů, které podléhají legislativnímu značení.
Jídelna má pouze funkci informační tak, jako každý výrobce potravin a pokrmů.

Alergeny: ( v jídelníčku - uvedeny podle čísel)
1.obiloviny - obsahující lepek
2.korýši a výrobky z nich